Aktuální číslo


2018.4. VÝŽIVA

MALNUTRICE

Malnutrice neboli podvýživa je stav nesprávné, špatné výživy, konkrétně je definována jako nerovnováha mezi příjmem energie a živin a jejich potřebou v organizmu pro zajištění růstu a udržování všech potřebných životních funkcí.
.. celý článek

PORUCHY VÝŽIVY U DĚTÍ

Poruchy výživy jsou v dnešní společnosti častým problémem. Můžeme se s nimi setkat u všech generací populace, ať se jedná o děti, dospělé či seniory. Alarmující jsou však zejména v dětském věku, a to zvláště ve vyspělých západních zemích.
.. celý článek

KLINICKY VÝZNAMNÉ HYPOVITAMINÓZY

Výživa hraje velkou roli ve zdraví nás všech. Často slýcháme o významu bílkovin, o tom, jaké tuky a v jaké formě jsou ty nejlepší, či kolik procent celkového energetického přívodu by měly tvořit sacharidy.
.. celý článek

ALKOHOL A RAKOVINA

Podle Českého statistického úřadu se spotřeba alkoholu v Česku dlouhodobě pohybuje kolem 10 litrů stoprocentního alkoholu na osobu za rok. Takto vysoká spotřeba s sebou nese řadu zdravotních rizik včetně vyššího rizika nádorových onemocnění.
.. celý článek

BYLINKY NA PODPORU TRÁVENÍ

Pro správný chod organizmu a zajištění životní energie je nutné neustálé doplňování živin. Již řecký lékař Hippokrates v 5. století př. n. l. ve svém díle napsal, že člověk se rodí zdráv a že všechny nemoci do něj vcházejí s jídlem.
.. celý článek

VÝŽIVA PŘI POTÍŽÍCH V TĚHOTENSTVÍ (2.)

Těhotenství mohou provázet ne vždy příjemné stavy a zdravotní potíže, jako jsou ranní nevolnost, zácpa, hemoroidy, otoky nohou, pálení žáhy, nespavost, bolesti zad, únava, změny dásní a potíže se zuby, časté močení, zvýšená chuť na sladké nebo vysoký krevní tlak.
.. celý článek

VYUŽITÍ HOMEOPATIK K OVLIVNĚNÍ METABOLIZMU

Doporučování homeopatických léků ve zdravotnických zařízeních v České republice se opírá o tři základní pilíře. Prvním je kvalitní vzdělávání v klinické homeopatii, druhým dostatečný sortiment registrovaných homeopatických léčivých přípravků na trhu a třetím je sdílení poznatků a zkušeností...
.. celý článek